top of page

Walk Among Heroes Group

Public·225 members

Hungaria Shqipëria drejtpërdrejt live 05/12/2023 Transmeto


17 tet 2023 — ... Hungari, Hollandë, Irlandë, Austri, Maltë, Belgjikë, Bullgari, Bosnje ... Shqipëria Bullgaria drejtpërdrejt live 17/10/2023 Transmetim 11 ...


Presidenti hungarez tha gjithashtu se Hungaria ka vendosur në dispozicion 20 bursa studimi. “20 studentë do kenë mundësi të marrin dije në Hungari dhe t’i përdorin në Shqipëri”. Ader theksoi edhe njëherë se Hungaria do të mbështesë Shqipërinë në rrugën e saj në integrimin europian pas kalimit të stadeve që kërkon ky proces. “Mbështetja e Hungarisë në integrimin europian është diçka komplekse sepse procesi kalon në stade të ndryshme. Kur këto stade të jenë kaluar, Hungaria e para që do të mbështesë këtë anëtarësim. Hungaria Shqipëria transmetim i drejtpërdrejtë 2022 5 dhjeto 1 orë më parë — Shqipëria U19 Sllovenia U19 drejtpërdrejt 21 nëntor 2023 Kosova U19 Sllovenia U19 shiko live 14 nëntor 2023 21 orë më parë — Kosova U17 ... Top News/ Pasthirrma erotike në sfond. Çfarë u - YouTube YouTube YouTube 0:39 YouTube Top Channel Albania 1 minutë më parë 1 minutë më parë Viti 1953: Shqipëria e Miklos Vadas 2-0 Polonisë, e 9 sht 2023 — GJYQTARË: Andor Dorogi (Hungaria), Josef Shlaifer (Polonia), Ejup Laçi (Shqipëria). NDIQE LIVE "PANORAMA TV". 00:00 / 00:00. Play; Mute ... Hungaria: E papranueshme që BE të shtyjë negociatat me Shqipërinë - Shqiptarja. comPOP 5Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit Ministri në detyrë Cakaj dhe ministri hungarez Szijjártó firmosën dy marrëveshje, të cilat do të rrisin më tej bashkëpunimin ekonomik mes dy vendeve. Në takim u diskutua edhe për kryesinë shqiptare të OSBE-së në vitin 2020, ku palët u dakordësuan për bashkërendimin e mëtejshëm të aktiviteteve dhe bashkëpunimin mes dy vendeve. Redaksia 10 Maj 2019, 18:08 | Përditesimi: 10 Maj 2019, 20:48 Share Ministri në Detyrë për Europën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj është takuar në Budapest me ministrit të Punëve të Jashtme dhe të Tregtisë të Hungarisë, Péter Szijjártó. Gjatë vizitës zyrtare, ministri i Jashtëm i Hungarisë tha se “Bashkimi Europain duhet t’i hapë negociatat me Shqipërinë në muajin qershor”. Ai theksoi se “do të ishte e papranueshme shtyrja e vendimit për çeljen e negociatave të Shqipërisë me BE”. Péter Szijjártó shtoi se “siguria dhe stabiliteti i Ballkanit Perëndimor është i rëndësishëm si dhe ndikon drejtpërdrejtë edhe në sigurinë e Europës Qendrore”. Irlanda U19 Shqipëria U19 shiko live 15 nëntor 2023 Sporti 15 nën 2023 — Hungary: Szocs, Kovacs, Papp, Turanyi, H Nemeth, Palakovics, Fenyvesi Kosova U19 Sllovenia U19 drejtpërdrejt falas 14 nëntor 2023 1 ditë ... Moldavia Shqipëria transmetim i drejtpërdrejtë 17 nëntor 202 Hungaria SMS 12 në numrin e shfaqur në ekran 12 Maj ora 21. 00 në Duna TV 22 drejtpërdrejt live (((Transmetim i drejtpërdrejtë<<))) Shqipëria Moldavia drejt. (shikoni drejtpërdrejt@) Irlanda U19 Shqipëria U19 drejtpërd 14 nën 2023 — [futbolli=] Partizani Tirana Egnatia drejtpërdrejt live 30 janar 30 LIVE: Hungari U18 vs Shqipëri U18 | U18 Euro Kampionati Shqipëri ... Presidenti hungarez takon Nishanin: Mbështesim integrimin e Shqipërisë, përmbushni kushtet! * “Linjë ajrore të re të drejtpëdrejt me Hungarinë” * “20 bursa studimi për studentët shqiptarë” TIRANË- Presidenti i Republikës, Bujar Nishani mikpriti sot Presidentin e Hungarisë, János Áder, i cili nisi një vizitë zyrtare në Tiranë. Pas ceremonisë së pritjes në selinë e Presidencës dhe ekzekutimit të himneve të të dy shteteve, Presidenti Nishani dhe Presidenti Áder, kanë zhvilluar një takim kokë më kokë, i cili u pasua nga bisedimet zyrtare mes dy delegacioneve. Në 2007 Hungaria ka qenë ndër të parët që ratifikoi marrëveshjen. Në 2009 firmosi dekretin për liberalizimin e vizave. Hungaria qëndrim të qartë për Shqipërinë në BE”, tha Ader. Nishani deklaroi se çështja e fluksit të emigrantëve sfidë e madhe dhe kërkon të përballet në mënyrë të përbashkët me angazhime të përbashkëta. “Deri më sot Shqipëria nuk është përfshirë, por kjo nuk e përjashton faktin se në të ardhmen territori shqiptar të jetë pjesë e itinerarit. Në mesditë dy presidentët kanë mbajtur një konferencë të përbashkët për shtyp, ndërsa pasdite ata do të vizitojnë ekspozitën fotografike “Unë dhe Budapesti” të fotografit Roland Tasho. Ndërkohë Presidenti Nishani informoi gjatë konferencës se është nënshkruar një marrëveshje mes dy vendeve në arsim e shkencë. “President i një vendi mik me të cilin lidhjet janë aq sa të hershme aq edhe shumëdimensionale. Në takim me presidentin dhe të delegacioneve vlerësova marrëdhëniet mes dy kombeve tona. Marrëdhëniet datojnë që nga mesjeta por diplomatikisht datojnë më vonë. Vlerësim për ndihmën që i ka dhënë Hungaria Shqipërisë dhe shqiptarëve në proceset e integrimit. Hungaria Shqipëria transmetim i drejtpërdrejtë 5 dhjetor 202 Shqipëria ka një ambasadë në Budapest dhe Hungaria ka një ambasadë dhe një zyrë konsullore në Tiranë. Historia e marrëdhënieve diplomatike të Shqipërisë dhe ... relax with nature,drejtperdrejt ,shqiperia live tirane#live YouTube YouTube 13:14 YouTube AlbOrginalTV 15 pri 2023 15 pri 2023 E sigurova presidentin Ader se objektivi më madhor i shqiptarëve mbetet integrimi europian. E informova se Shqipëria është e fokusuar në përmbushjen e reformave të nevojshme dhe 5 prioriteteve. Jemi të ndërgjegjshëm se hapi tjetër i negociatave është i lidhur ngushtë me përmbushjen e këtyre standardeve”, tha Nishani. Gjithashtu Kreu i Shtetit ka ndarë me gazetarët një prej temave të tjera të diskutimit me homologun hungarez që është bashkëpunimi ekonomik, tregtar etj. “Nxitje e bashkëpunimit ekonomik e tregtar. Mbetet të punohet më shumë për të nxitur strukturat e dy vendeve për të lehtësuar kushtet. [TRANSMETIM##] Malta U19 Kosova U19 drejtpërdrejt falas Qatar 2022 - shorti i grupeve kualifikuese LIVE 7 dhj 2020 — Pjesë e shortit janë edhe Kosova e Shqipëria. Shortin mund ta ndiqni drejtpërdrejt këtu (Lajmi do ... “Do jemi edhe në të ardhmen avokatë të Shqipërisë. Bashkëpunim edhe në fushën ekonomike. Do të hapet nga ana e Dhomës së Tregtisë Hungareze një filial i saj në Tiranë. Do të ndihmojë forcimin e marrëdhënieve mes dy palëve. Do të realizohet edhe një lidhje e drejtpërdrejt ajrore e mbështetur nga qeveria hungareze. Bashkëpunim në fushën e energjetikës. Folëm për menaxhimin e ujërave në Shqipëri dhe përvojën e madhe të Hungarisë. Përmendëm edhe përmbytjet e 2015-ës që kaloi Shqipëria ku Hungaria ka dhënë ndihmën e saj por mund të japë edhe përvojën e saj si dhe për fusha të tjera, bujqësia, turizmi etj”, tha Ader. Në kuadrin e vizitës së presidentit hungarez u bë i mundur i mundur nënshkrimi i një marrëveshje për një program bashkëpunimi në shkencë e kulturë”, tha Nishani. Presidenti ka folur gjithashtu edhe për çështjen e emigrantëve kur tha se duhet bashkëpunim. Nga ana tjetër Presidenti i Hungarisë, Ader premtoi se ky vend do të jetë edhe në të ardhmen avokat i Shqipërisë. Ai tha se do të hapet në Tiranë një filial i Dhomës Hungareze të Tregtisë. ((SHIKO ONLINE@@@)) Bullgaria U21 Kosova Finlanda U21 Shqipëria U21 drejtpërdrejt live 13 tetor 2023 4 ditë më parë Hungaria – Manifesta 14 PrishtinaAFATI I FUNDIT: 01. [[[sport tv] ...


About

Welcome to Walk Among Heroes! This is a forum designed to s...

Members

 • Jeff Wells
 • PhuongLien NhaSuong
  PhuongLien NhaSuong
 • Eva White
  Eva White
 • Irish Irish
  Irish Irish
 • benny reiv
  benny reiv
 • Facebook
 • Instagram
 • Youtube
 • TikTok
 • Threads
bottom of page